Menu główne

Aktualności w miarę na bieżąco ...


14.02.2013 - Raz do roku. Raz do roku trzeba coś zrobić .... Tym razem natknąłem się niechcąco na tzw. literatury ślad ... Szczegóły w archiwaliach - a chodzi o wygrzebany artykuł w Optymiście !!! A zobacz to tutaj REJS

04.09.2012 - Jaskinia Czarna. Dawno już nie byliśmy w owej jaskini. A szkoda, bo po ponownym którymś już przejściu trawersu, twierdzę że jest naprawdę wspaniała. Byliśmy tam w weekend, zajęło nam to kilka godzin, ale naprawdę było warto.

06.03.2011 - Krater Ramon. Ciekawe ilu z nas miało okazję oglądać te cudo przyrody? 40 km x 8 km x 300 m. Robi wrażenie? Lokalizacja? Pustynia Negev - Izrael. W wielu źródłach twierdzi się że to krater krasowy. Wierzyć się nie chce. A jednak otaczające ściany są wapienne i pełne charakterystycznych wytworów jaskiniowych. A więc w części na pewno.
Właśnie wróciłem z małej wycieczki do Izraela i miałem okazję nieco poklepać te cudo. Wkrótce kilka zdjęć w galerii umieścimy.

04.02.2011 - Total Caving'1994. Duchy przeszłości się odzywają! Może ktoś jeszcze pamięta że byłą taka wyprawa jaskiniowa. Zrobiła naprawdę dużo ciekawego. Działalność z całą tą ekipą to była naprawdę duża przyjemność. Jakość niestety fatalna, ale przyjmijmy że to są materiały archiwalne i tak je potraktujmy. Dostę do dwóch części filmu naturalnie z galerii.

21.01.2011 - film z Szachownicy. Wreszcie udało się poskładać jako tako filmik z naszej wizyty w Szachownicy. Dostęp do niego mamy z działu galeria.

17.01.2011 - film ze Studniska. Wreszcie udało się poskładać jako tako filmik z naszej akcji w Studnisku. Dostęp do niego mamy z działu galeria.

02.10.2010 - akcja w Marmurowej. Zwiedziliśmy ciąg do Nowego Dna. Zastanawialiśmy się po raz setny gdzie tu eksplorować. Jest gdzie, widać, wieje. Tylko sił brakuje ... Był Tomek, Krzysiek Zajdziński i Kuba Zajdziński. Zajeło nam to ca 6 h. Na powierzchni widać zbliżającą się zimę. Wokół płaty świeżego śniegu i sporo szronu, chłodno. Dostępu do jaskini broniły 3 kozice. W środku zaś nieco woda kapała. Bardzo sympatycznie.

08.2010 - zwiedzanie jaskiń jurajskich. 28 - go sierpnia zwiedziliśmy w składzie Tomek, Krzysiek i Kuba - Studnisko do dna czyli na - 77,5. O dziwo nieco pobłąkaliśmy się przy otworze ... Tegoż samego dnia w składzie powiększonym o nabrzmiałe rodziny penetrowaliśmy różne miejscówki w systemie Szachownicy. Z kolei 30-tego sierpnia Tomek wraz z żoną Kasią i synem Fryderykiem chcieliśmy zaanektować jaskinię Magazyn na nasz dom. Jednak głupi pomysł.

06.04 - 20.05.2009 - wyprawa do Chile - więcej szczegółów znajdziecie klikając na poniższy odnośnik
Wyprawa do Chile

08.2008 - wypad jurajski - podczas wycieczek rowerowych 15-go sierpnia zwiedzamy Jaskinię na Dupce ( Krzysiek plus Dorota - żona); 17 -tego sierpnia zaś tradycyjnie jaskinię W Zielonej Górze oraz nowość dla nas W Kamieniu (tu Dorota nie chciała wejść).

10.02.2007 - podczas pobytu na Dominikanie zwiedzamy rodzinnie, ale w towarzystwie przewodnika ( oj trzeba było dopłynąć łodzią motorową kilka kilometrów!) Cueva de la Linea - bardzo fajną jaskinie ze śladami pobytu dawnych mieszkańców, rytami i malunkami naskalnymi etc. etc.

Zaczynamy relacjonować powrót do życia jaskiniowego ....

Partnerzy Sponsorzy


ITABW Sp.  z o.o.


BTA Sp.  z o.o.


Fundacja Extreme Sports


Team Sportowy Fundacji


Wskazówka - Serwis dka NiewiedzącychCopyright 2009 Fundacja Wspierania Sportu Ekstremalnego Extreme Sports - Wszystkie prawa zastrzeżone


twórca ludowy strony - Paweł Zajdziński i TKP